Plaj Kumu

Plaj kumu olarak kullanılan silis kumu, beyaz kum olarak da bilinir ve vücuda yapışmaz özellikliği ile birçok turizm işletmesinin tercih sebebidir. İnce ve beyaz kumlu plajlara sahip turizm işletmeleri yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi çekmektedir. Bu nedenle plaj projelerinde silis kumu olarak bilinen beyaz kum tercih edilmesi turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler için büyük avantaj sağlamaktadır.

Sahil kumları aşınma, erozyon ve birikmenin sonucu olarak oluşurlar. Sahil kumları, deniz kumları tek bir mineral tipinden (örneğin kuvars, karbonat veya silis) oluşan kumlardan meydana gelmesine rağmen, genellikle çeşitli kaynaklardan elde edilen mineral tanelerinin karışımlarından oluşur. Hangi minerallerin ve tane boyutlarının bekleneceği kaynak kayaların jeolojisine veya biyolik olarak karbonat üreten organizmaların türlerine bağlıdır. Silis kumu kimyasal ve fiziksel özellikleri ile başta yapı malzemeleri olmak üzere inşaatta çimento için bir hammadde olarak kullanıldığı gibi Plaj voleybolu sahası, çocuk oyun alanları, golf sahaları, halı sahalar, at yarışı pistleri ve manej, bahçe ve peyzaj vb. alanlarda kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından biri silis kumunun plaj kumu olarak turizm sektöründe kullanılmasıdır. Silis Kumu yüksek aşınmaya, hava şartlarına dayanıklı ve yüksek kimyasal kararlılığa sahiptir.

Silis kumları rengi, kimyasal saflığı (min.%99 SİO2) sayesinde yapı endüstrisinde istenilen performansta ürünlerin imalatını sağlar. “Plaj kumu olarak kullanılan silis kumu, beyaz kum olarak da bilinir ve vücuda yapışmaz özellikliği ile birçok turizm işletmesinin tercih sebebidir. ” Plaj kumu uygulaması öncesi söz konusu bölgenin özelliklerine yönelik bir takım tetkik ve analizler yapılmalıdır. Yapılan değerlendirme sonrası uygulama yapılacak bölgeye en elverişli özellikte silis kumu tedarik edilmelidir. Tesislerimizde plaj kumu uygulamalarında kullanılabilecek nitelikte olan silis kumu (beyaz kum) özenle üretilmekte ve tedariği sağlanmakta olup her renk ve boyutu bulunur.

 

  • Kod :

    Plaj Kumu 01

urun-product
urun-product
urun-product
urun-product
urun-product
urun-product